FAQ

Drodzy Klienci,
dział ten powstał by odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Was pytania. Oczywiście zawsze zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub poprzez formularz kontaktowy. Jeśli Twoim zdaniem brakuje jakiegoś pytania lub odpowiedź jest zbyt mało wyczerpująca, daj nam znać, a my uaktualnimy zawartość tego działu. Zawsze z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Wasze pytania.

CHCĘ POŁOŻYĆ TARAS SAMODZIELNIE. JAKIE SĄ PODSTAWOWE ZALECENIA FIRMY ECCOWOOD CO DO MONTAŻU KOMPOZYTOWYCH TARASÓW?

Deski montowane są na legarach systemowych i mocowane za pomocą klipów łączących, dzięki czemu uzyskujemy 5 mm szczelinę dylatacyjną. Odstęp między legarami nie może być większy niż 30 cm w świetle pomiędzy nimi. Szczelina dylatacyjna pomiędzy połączonymi deskami na długości powinna natomiast wynosić nie mniej niż 10 mm, a pomiędzy ścianą, a elementami stałymi 15 mm. Legar do podłoża montowany jest bezpośrednio za pomocą nawiercenia otworu i wprowadzenia wkrętu ( należy jednak pamiętać o frezowaniu otworu, aby uniknąć tzw. "bicia deski"). Pierwszą deskę z każdej strony jak i ostatnią, możemy przymocować do legara za pomocą klipów startowych, bądź wwiercając się w komorę deski i legara.

EccoWood proponuje innowacyjne produkty, stworzone dzięki najnowszej technologii przyjaznej dla środowiska, przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Produkty proponowane przez EccoWood są ekologicznym kompozytem naturalnego "drewna" bambusowego i polimerów HDPE. Materiał składa się w 60% z włókien bambusowych, w 30% z polimerów HDPE pochodzących z recyklingu i w 10% ze środków wiążących, które zabezpieczają przed działaniem czynników zewnętrznych oraz wzmacniają jakość produktów. W procesie technologicznym mieszanka ta prasowana jest w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu produkty proponowane przez EccoWood odporne są na działanie warunków atmosferycznych i nie wymagają konserwacji. W trosce o satysfakcję naszych Klientów pracujemy tylko na surowcach najwyższej jakości.

CO TO JEST KOMPOZYTOWY PRODUKT PROPONOWANY PRZEZ ECCOWOOD?

CZY PRODUKT PROPONOWANY PRZEZ ECCOWOOD JEST PRODUKTEM EKOLOGICZNYM?

Produkt proponowany przez EccoWood jest ekologicznym kompozytem naturalnego drewna bambusowego i w pełni przetworzonych polimerów HDPE pochodzących z recyklingu. Produkt i jego odpady można w całości przekształcić w biopaliwo. Zastosowanie bambusa zapobiega wycinaniu lasów i odbywa się bez uszczerbku dla gatunku jakim jest bambus z uwagi na jego duże przyrosty dzienne.

EccoWood otrzymał nagrodę w postaci certyfikatu akcji "Przedsiębiorcy dla środowiska", co potwierdza ekologiczny charakter produktu i podejście firmy do tematyki środowiskowej.

CZY ECCOWOOD ZDOBYŁ JAKĄŚ NAGRODĘ ZA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ?

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ POŁOŻENIA PRODUKTÓW PROPONOWANYCH PRZEZ ECCOWOOD PRZY BASENACH LUB INNYCH ZBIORNIKACH WODNYCH?

Kompozytowa deska proponowana przez EccoWood nadaje się do zabudowy: otoczenia basenów, jacuzzi, promenad, stopni, pomostów, mola, itp.. Deska nie absorbuje wody, dzięki czemu można stosować ją we wszystkich wilgotnych miejscach bez konieczności impregnacji ( maksymalna rozszerzalność po absorpcji wody: 0,2%). Z uwagi na obecność polimerów HDPE, produkt nie ulega zniszczeniu pod wpływem słonej jak i chlorowanej wody. Brak absorpcji wody zapobiega pęcznieniu i rozwarstwianiu się kompozytu.

Tak, do ogrzewania można zastosować kable grzejne lub maty grzejne. Jednak należy pamiętać o tym aby montaż ogrzewania przebiegał zgodnie z zasadami budownictwa oraz instrukcją montażu ogrzewania. Ogrzewanie może być też używane jako system przeciwoblodzeniowy. Zalecana temperatura ogrzewania to maksymalnie do 60ºC.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OGRZEWANIE PODŁOGOWE W TARASACH PROPONOWANYCH PRZEZ ECCOWOOD?

CZY PRODUKTY PROPONOWANE PRZEZ ECCOWOOD WYMAGAJĄ IMPREGNACJI? JAK DBAĆ O KOMPOZYT?

Produkty proponowane przez EccoWood nie wymagają impregnacji, konserwacji, zabezpieczania bądź olejowania, co jest konieczne w przypadku drewna. Produkty są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają specjalnych środków czyszczących. Wszelkiego rodzaju plamy należny jak najszybciej usunąć, aby nie utrwaliły się na materiale. Plamy najlepiej usuwać wodą z delikatnym płynem, np. do mycia naczyń bądź wodą z octem, a także wodą pod ciśnieniem - maksymalnie do 70 barów. Nie należy stosować rozpuszczalników! Jeżeli plamy wniknęły w strukturę materiału lub wyschły należy użyć drobnoziarnistego papieru ściernego, szlifując wzdłuż ryfli.
Środki dedykowane kompozytom, które mógłby polecić EccoWood pochodzą z firm: SYNTILOR, MELLERUD, OWATROL.

Na dużych powierzchniach tarasu o małym spadku wylewki betonowej polecamy użyć produkty marki Weber do zabezpieczania tego rodzaju podłoża.Są to hydraulicznie wiążące mikrozaprawy uszczelniające na bazie cementu, kruszywa oraz specjalnych dodatków i modyfikatorów bazujących na nowej technologi materiałów wiążących. Można również zabezpieczyć powierzchnię chlorokauczukiem w kolorze nawiązującym do barwy deski tarasowej (zapobiega to pyleniu) lub pokryć powierzchnię papą termozgrzewalną. Po takim zabiegu w celu uniknięcia przerwania powierzchni izolacyjnej możemy kleić legary do podłoża za pomocą np. dwufazowego kleju Ceresit CB410.

CZYM ZABEZPIECZYĆ POSADZKĘ BETONOWĄ PRZED NADMIERNYM CHŁONIĘCIEM WILGOCI, PRZED ZACIEKANIEM?

DLACZEGO BAMBUS?

Jednym z wielu zagrożeń ludzkości jest bez wątpienia wykorzystywanie naturalnych zasobów naszej Ziemi bez zachowania należytego umiaru. Tym samym zagrożone jest także drewno twarde, zwłaszcza jego tropikalne gatunki. Firma EccoWood przywiązuje dużą wagę do tego, aby jej działalność nie miała negatywnego wpływu na środowisko, które jest źródłem naszego życia. „Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, lecz wypożyczyliśmy ją od przyszłych pokoleń”

Produkty proponowane przez EccoWood są przeznaczone do użytku zewnętrznego, gdzie mamy ciągłą cyrkulację powietrza. Deska dzięki swoim właściwościom ma szerokie zastosowanie w branży budowlanej/ wykończeniowej:
-tarasy, balkony, loggie
-pomosty, promenady, kładki, mosty
-baseny otwarte, jacuzzi
-chodniki, ścieżki, podjazdy
-schody, ławki
-donice
-drobna architektura ogrodowa, np. pergole, przesłony tarasowe/ balkonowe
-płoty, balustrady, bramy

GDZIE MOGĄ BYĆ MONTOWANE PRODUKTY PROPONOWANE PRZEZ ECCOWOOD?

JAK ZMIENIA SIĘ KOLOR DESEK PROPONOWANYCH PRZEZ ECCOWOOD POD WPŁYWEM DZIAŁANIA PROMIENI UV, BĄDŹ INNYCH CZYNNIKÓW ATMOSFERYCZNYCH?

Kompozytowe deski proponowane przez EccoWood barwione są w masie co oznacza, że nie tylko ich powierzchnia, ale cała struktura jest jednego koloru. Kolor stabilizuje do jednolitej barwy w przeciągu 4 tygodni od położenia tarasu. Nie są to jednak plamy, czy odbarwienia, a jednolita stabilizacja koloru maksymalnie do 2 tonów. Zasada ta nie stanowi reguły.

Obróbka kompozytowej deski proponowanej przez EccoWood nie odbiega niczym od obróbki naturalnego drewna i odbywa się przy użyciu tych samych narzędzi. Z kompozytowej deski proponowanej przez EccoWood wykonamy każdy projekt tarasu, bez najmniejszych ograniczeń technicznych.

JAKA JEST OBRÓBKA KOMPOZYTOWEJ DESKI PROPONOWANEJ PRZEZ ECCOWOOD?

JAKI SPADEK POWINIEN BYĆ ZACHOWANY PRZY PRZYGOTOWANIU WYLEWKI BETONOWEJ POD TARAS?

Podczas budowy tarasu należy pamiętać o zachowaniu spadku podłoża- 10 mm na metr - w celu prawidłowego odpływu wody. Należy również pamiętać o dokładnym wypoziomowaniu tarasu. Odstęp pomiędzy deskami tarasowymi, a elementami stałymi powinien wynosić 15 mm.

Deski tarasowe proponowane przez EccoWood mogą być montowane na następujących podłożach:

- wylewka betonowa
- na tzw. "chudym betonie", czy utwardzonym gruncie: ubita warstwa piasku + podbudowa : piasek zmieszany z cementem

- na odpowiednio zaprojektowanych kratownicach wszelkiego rodzaju (stal, aluminium , drewno), płytach chodnikowych, bruku

-na stopach betonowych (wwiert 60-80 cm w głąb ziemi) , szklankach, ławach z wmontowanymi kotwami

JAKIE PODŁOŻE ZALECANE JEST DO MONTOWANIA SYSTEMU TARASOWEGO PROPONOWANEGO PRZEZ ECCOWOOD?

JAKIE SĄ PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE PRODUKTÓW PROPONOWANYCH PRZEZ ECCOWOOD?

  • Wymiary podstawowej deski tarasowej: 150 x 25 x 4000/ 3000/ 2400 mm
  • Gęstość: 1,39 g/cm3
  • Elastyczność: 21,6 MPa
  • Wytrzymałość temperaturowa produktu: -40oC do +60oC
  • Rozszerzalność po absorpcji wody: 0,2%
  • Minimalne wartości pracujące: 0,03%
  • Maksymalne obciążenie punktowe: 600 kg
  • Wartość współczynnika Lambda: 1,14×10-5m/m.oC
  • Wysokość systemu: legar 30 mm + deska kompozytowa 25 mm; razem wysokość: 55 mm
  • Najważniejsze zalety produktu:

    • 15 lat gwarancji fabrycznej
    • produkt ulega w 100% recyclingowi
    • wygląd drewna egzotycznego
    • powierzchnia antypoślizgowa, bez względu na panujące warunki atmosferyczne bądź otoczenie
    • nie posiada drzazg i sęków
    • nie nagrzewa się pod wpływem działania promieni słonecznych
    • deska nie gnije, nie rozwarstwia się, nie zmienia koloru, nie odkształca się, odporna na działanie warunków atmosferycznych
    • odporna na wilgoć i wodę (0,2%- rozszerzalność po absorpcji wody)
    • odporna na pleśnie, grzyby, insekty i szkodniki
    • nie trzeba jej konserwować, zabezpieczać, impregnować
    • wytrzymałość temperaturowa -40°C do +60°C
    • produkt pod wpływem działania warunków atmosferycznych nie uwalnia szkodliwych dla środowiska substancji i zapachów
    • deska proponowana przez nas jest deską komorową- pustą w środku, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji tarasu i nie wykręca się w tzw. „śmigło” pod wpływem działania czynników atmosferycznych
    • łatwa w utrzymaniu czystości (wystarczy woda pod ciśnieniem lub np.: woda z octem)
    • łatwa w obróbce i montażu (nie wymaga czynności przygotowawczych, czy też szlifowania)
    • duża twardość i odporność na zużycie
    • deska jest obustronnie użytkowa, co oznacza, że może być kładziona zarówno jedną jak i drugą stroną

JAKIE SĄ ZALETY Z ZAKUPU PRODUKTÓW PROPONOWANYCH PRZEZ ECCOWOOD W PORÓWNANIU Z NATURALNYM DREWNEM BĄDŹ PŁYTKAMI CERAMICZNYMI?

SAMODZIELNY MONTAŻ TARASU

Samodzielny montaż tarasu jeszcze nigdy nie był tak prosty. Dostępne na rynku systemy tarasowe wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby móc z niego w pełni korzystać przez długie lata, już w trakcie budowy warto zastosować się do kilku zaleceń. Innowacyjnym i prostym w montażu materiałem, przy tworzeniu tarasu, są oryginalne Eccowoody, czyli deski z włókien bambusowych oraz polimerów HDPE. Taras takiej konstrukcji, w przeciwieństwie do innych systemów tarasowych, może zamontować praktycznie każdy bez pomocy specjalisty. Pierwszym etapem planowania jest wybór lokalizacji. To od naszych preferencji zależy, czy będzie to miejsce nasłonecznione czy przyciemnione. Przed budową powinniśmy sprawdzić czy podłoże jest suche, czyste, wypoziomowane. Należy również zadbać o prawidłowe odprowadzenie wody z podłoża. Następnie powinniśmy zorientować się, czy posiadamy odpowiedni sprzęt do montażu deski tarasowej. Zazwyczaj korzystamy z tych samych sprzętów, co przy obróbce drewna (tj. wiertarki, wkrętarki, piły z drobnymi zębami, miary, poziomicy, młotka, wyrzynarki, rękawic ochronnych). W przypadku systemów tarasowych proponowanych przez EccoWood używamy wiertarki elektrycznej, ze względu na konieczność wywiercenia otworów wstępnych i zamocowania legarów systemowych. Konstrukcja składa się z poszczególnych elementów o następujących wymiarach: deska tarasowa o wymiarach 150mm x 25mm x 4000/ 3000/ 2400mm), legar (50mm x 30mm x 4000mm), klip łączący, wkręt do kompozytu ze stali nierdzewnej oraz wkręt i kołek. Po upewnieniu, że posiadamy wszystkie materiały, przystępujemy do montażu, który można podzielić na następujące etapy:
Krok 1: Najważniejsze jest podłoże Budowę zaczynamy od przytwierdzenia legarów, które należy rozłożyć równomiernie na całej powierzchni montażowej, tak żeby przylegały do podłoża. Jeżeli montaż odbywa się na istniejącej konstrukcji, należy legary zastąpić elementami z drewna, stali bądź aluminium. Zalecany odstęp belek podtrzymujących konstrukcję powinien wynosić nie więcej niż 30 cm w świetle. Odległość między szczelina dylatacyjną, a deskami, nie powinna być mniejsza niż 10 mm. Podczas składania tarasu należy pamiętać o zachowaniu odstępu minimum 15 mm od ściany. Legary przytwierdzamy do podłoża kotwami, kołkami rozporowymi, wkrętami. Po przytwierdzeniu legarów sprawdzamy czy główki śrub nie wystają ponad powierzchnię ponieważ może to spowodować w przyszłości zarysowanie powierzchni i tzw. "bicie deski".
Krok 2: Dobre łączenia gwarantem trwałości Następnie mocujemy klipy łączące na legarach oraz przywiercamy do nich wkręty ze stali nierdzewnej, przy zachowaniu proporcji jeden klip na jedną belkę. Prawidłowe łączenia to podstawa trwałego tarasu na lata.
Krok 3: Deski podstawą tarasu Po zamontowaniu klipów przystępujemy do montażu desek. Przed rozłożeniem sprawdzamy kierunek ułożenia ryfli (faktura deski). Ważne jest, aby wszystkie były rozmieszczone w tym samym kierunku. Rozpoczynamy składanie desek, przy zachowaniu odstępu pomiędzy nimi, odpowiednio 5mm przy szerokości i 10mm na długości. Łączenie desek, należy wykonać na przemian z minimalnym 50 cm przesunięciem. Należy pamiętać, żeby zachować 15 mm odległość od stałych elementów domu. Deski na długości spinamy za pomocą klipów łączących, które przykręcamy do płaskiego podłoża. WAŻNE! Każda końcówka deski musi być wsparta osobnym legarem!
Krok 4: Liczy się każdy szczegół Mamy już prawie gotowy taras, ale nie zapominajmy o wykończeniu. Pozostaje nam jeszcze montaż kątowych listew wykończeniowych lub płaskich listew wykończeniowych. Do zamocowania listew używamy śrub ze stali nierdzewnej i kleju montażowego, np.: klej montażowy HIGH biały MAMUT Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Przy realizacji każdego z powyższych etapów powinniśmy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu desek przed poważanymi uszkodzeniami. Po zamontowaniu tarasu, należy jak najszybciej usunąć plamy tak, by nie wniknęły w strukturę materiału. Do usunięcia brudnych śladów, wystarczy nam woda i delikatne środki czyszczące. Zastosowanie się do wymienionych wskazówek zagwarantuje trwały, ekologiczny taras, który będzie nam służył przez całe lata.
Należy pamiętać o podklejeniu mebli ogrodowych, donic i innych elementów ustawionych na tarasie.

W JAKICH TEMPERATURACH MONTUJEMY PRODUKTY PROPONOWANE PRZEZ ECCOWOOD?

Podczas montażu zalecana temperatura otoczenia to minimum +5°C .

Pod legary montażowe zostaną wówczas podłożone odpowiednie podkładki gumowe lub regulowane , dzięki którym otrzymamy wymagany spadek tarasu. Jednakże spowoduje to tylko i wyłącznie spływ wody z samej powierzchni tarasu. Woda na wylewce betonowej będzie nadal się zatrzymywała i w miarę poprawy warunków pogodowych wysychała.

WYLEWKA BETONOWA NA MOIM TARASIE JEST WYPOZIOMOWANA, ALE NIE POSIADA SPADKU- JAK MOGĘ ZROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI PRAWIDŁOWY SPADEK?

CHCĘ POŁOŻYĆ TARAS SAMODZIELNIE. JAKIE SĄ PODSTAWOWE ZALECENIA FIRMY ECCOWOOD CO DO MONTAŻU KOMPOZYTOWYCH TARASÓW?

Deski montowane są na legarach systemowych i mocowane za pomocą systemu klipów łączących, dzięki czemu uzyskujemy 5 mm szczelinę dylatacyjną. Odstęp między legarami nie może być większy niż 30 cm w świetle pomiędzy nimi. Szczelina dylatacyjna pomiędzy połączonymi deskami na długości powinna natomiast wynosić nie mniej niż 10 mm, a pomiędzy ścianą, a elementami stałymi 15 mm. Legar do podłoża może być montowany bezpośrednio za pomocą nawiercenia otworu i wprowadzenia wkrętu ( należy jednak pamiętać o frezowaniu otworu, aby uniknąć tzw. "bicia deski"). Pierwszą deskę z każdej strony jak i ostatnią, możemy przymocować do legara za pomocą klipów startowych.
W przypadku łączenia desek na ich długości należy pamiętać o tym, aby każda końcówka deski wsparta była osobnym legarem.