Kompozytowa deska EccoWood zamiast drewna

Kompozytowa deska EccoWood zamiast drewna

Istotnym elementem jest wybór materiałów, z których taras/ balkon/ loggia ma zostać zbudowany.
Podstawą jest tutaj trwałość materiału i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Zwykle właściciel przyszłego tarasu ma wybór między różnego rodzaju drewnem. Masowo stosowane kiedyś deski z drewna sosnowego, szybko okazywały się najmniej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, wgniecenia i wpływ czynników atmosferycznych. Droższe materiały z drewna dębowego, choć twardsze, także wymagają częstej impregnacji. Rozwiązaniem wydawało się drewno egzotyczne, które jest najodporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, jednak i te bez dwukrotnego olejowania w ciągu roku z czasem ulegnie zniszczeniu.
Obecnie w dobie dbałości o trwałość materiałów i troski o ekologię, optymalnym rozwiązaniem w produkcji desek tarasowych wydaje się innowacyjny materiał zastosowany w systemie tarasowym EccoWood, w którym wykorzystane zostały włókna bambusowe, stanowiące dobrą alternatywę dla produktów drewnianych. „Kompozyt naturalnego drewna bambusowego i polimerów HDPE sprawia, że taras wykonany w tej technologii posiada zalety naturalnego drewna i dużą wytrzymałość” – mówi Piotr Glinka, wykonawca specjalizujący się w budowie tarasów.
Taras wykonany z włókien bambusowych i polimerów jest całkowicie odporny na działanie warunków atmosferycznych. Taki taras nie wymaga impregnacji oraz czasochłonnej konserwacji, ponieważ do czyszczenia nie potrzebujemy specjalnych środków czyszczących. Do usunięcia plam wystarczy woda pod odpowiednim ciśnieniem. Jest także odporny na działanie szkodników i posiada antypoślizgową powierzchnię. „Istotnym jest, że wybierając taras wykonany z włókien bambusowych, przyczyniamy się do zmniejszenia wycinki lasów tropikalnych, zaś sama deska tarasowa ulega w 100% recyklingowi” – mówi Piotr Walkiewicz, prezes firmy EccoWood, czołowego producenta systemów tarasowych w Polsce. Dodatkowo produkty powstałe dzięki tej technologii znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych tarasach ogrodowych, jak i w dużych systemach tarasowych hoteli, ośrodków wczasowych, luksusowych apartamentów i osiedli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *