Trwały i ekologiczny taras, którego podstawą jest deska kompozytowa EccoWood

Trwały i ekologiczny taras, którego podstawą jest deska kompozytowa EccoWood

Taras to miejsce, które odgrywa coraz większą rolę w życiu rodzinnym i staje się nieodzownym elementem przy projektowaniu każdego domu. Pierwszym etapem planowania tarasu jest jego lokalizacja. W przypadku tarasu bez zadaszenia, umiejscowienie tarasu od wschodu zapewni nam słońce do południa i przyjemny cień w upalne popołudnia.

Wybór strony północnej pozwoli na schronienie się przed upałem, z kolei postawienie na stronę południową i zachodnią to decyzja o słońcu na tarasie przez cały dzień. Po wyborze konkretnej strony przychodzi czas na decyzję jakich materiałów użyjemy do budowy naszego tarasu. Zwykle właściciel przyszłego tarasu ma wybór między różnego rodzaju drewnem. Masowo stosowane kiedyś deski z drewna sosnowego, szybko okazywały się najmniej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, wgniecenia i wpływ czynników atmosferycznych. Droższe materiały z drewna dębowego, choć twardsze, także wymagają częstej impregnacji. Rozwiązaniem wydawało się drewno egzotyczne, które jest najodporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, jednak i te bez dwukrotnego olejowania w ciągu roku z czasem ulegnie zniszczeniu.
Obecnie w dobie dbałości o trwałość materiałów i troski o ekologię, optymalnym rozwiązaniem w produkcji desek tarasowych wydaje się innowacyjny materiał zastosowany w systemach tarasowych , w którym wykorzystane zostały włókna bambusowe, stanowiące dobrą alternatywę dla produktów drewnianych. – Kompozyt naturalnego drewna bambusowego i polimerów HDPE sprawia, że taras wykonany w tej technologii posiada zalety naturalnego drewna i dużą wytrzymałość – mówi Piotr Glinka, wykonawca specjalizujący się w budowie tarasów.
Taras wykonany z włókien bambusowych i polimerów jest całkowicie odporny na działanie warunków atmosferycznych. Taki taras nie wymaga impregnacji oraz czasochłonnej konserwacji ponieważ do czyszczenia nie potrzebujemy specjalnych środków czyszczących. Do usunięcia plam wystarczy woda pod odpowiednim ciśnieniem. Jest także odporny na działanie szkodników i posiada antypoślizgową powierzchnię.
Dodatkowo produkty powstałe dzięki tej technologii znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych tarasach ogrodowych, jak i w dużych systemach tarasowych hoteli, ośrodków wczasowych, luksusowych apartamentów i osiedli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *